8.00 - 20.00, без вихідних

Харків, вул. Піщана 11

( Як дістатися )

Крипторхізм у дітей: причини та діагностика

06/01
Урологія

Крипторхізм у дітей: причини та діагностика

Крипторхізм — це неправильне розміщення одного або обох яєчок в черевній порожнині або в паховому каналі замість в мошонці. Це вада розвитку, яка вражає приблизно 2% новонароджених чоловічої статі. Причинами неопускання яєчок можуть бути генетичні захворювання, проблеми з ендокринною системою або механічні травми. Необхідно починати лікування 3-місячної дитини, у якого не виявлено потрапляння в мошонку. Крім того, у хлопчиків 3-5 років може виникнути набутий крипторхізм. Лікування крипторхізму має проводитися урологом і закінчуватися до 6-річного віку дитини.

Як можна діагностувати крипторхізм?

  • при проведенні обстеження батьками вдома;

  • комп'ютерна томографія;

  • USG;

  • лапароскопічне дослідження;

  • венографія (дослідження вен з контрастуванням);

  • дослідження гормонів.

Як лікується недостатність яєчок?

За допомогою введення хоріонічного гонадотропіну (гормональне лікування) хірургічним шляхом або шляхом орхідопексії (операцію проводять не пізніше 2-річного віку дитини). Нелікований крипторхізм викликає безпліддя, рак яєчок, а також негативно впливає на психічне самопочуття дорослішого хлопчика. Тому так важливо швидко реагувати та приймати відповідне лікування.
Ви можете звернутися до медичного центру “Rishon” для повного обстеження та подальшого лікування проблем, описаних у статті. Більш детальну інформацію про цю галузь ви можете прочитати на сторінці напряму дитяча урологія на сайті клініки.

Запис на прийом