8.00 - 18.00, окрім неділі

Харків, вул. Піщана 11

( Як дістатися )

8.00 - 18.00, окрім неділі

Харків, вул. Піщана 11

( Як дістатися )

Дерматологія: Як лікувати опіки?

02/12
Дерматологія

Як лікувати опіки?

Якщо так сталося, що ви отримали опік, то слід дотримуватися рекомендацій з лікування, про які ми коротко розповімо у статті.

Опік - це боляче. І кожен, хто хоч раз обпікався, задається питаннями: чи правильно я лікуюся, чому так важко проходить набряк і почервоніння? Чи залишаться рубці?

Важливо запам'ятати, що навіть при невеликому опіку I-II ступеня в разі ускладнень необхідно звернутися до лікаря і проводити лікування під його наглядом.

Отримавши опік, потерпілий відчуває сильний біль. Зазвичай больові відчуття зменшуються при використанні протиопікових коштів - гідрогелів, пов'язок і знеболюючих засобів.

Якщо певний час тримається набряк, то 2-4 дні це природня реакція на травму. Його виникнення пов'язане з тим, що в перші ж хвилини в області опіку накопичується велика кількість рідини, але через 2-4 дня набряклість має зникнути.

Якщо ж біль не вщухає протягом трьох і більше доби, набряк зберігається і температура тіла піднімається вище 38, з великою впевненістю в опіковій рані почався інфекційно-запальний процес.

Як лікувати опіки? Клініка RISHON

 

Лікування опіків у більш складних випадках

Звичайно, в разі розвитку інфекції, лікар обов'язково призначить антибіотики. Але це не означає, що можна використовувати ці препарати профілактично. Безконтрольне їх застосування загрожує розвитком ще більш важких ускладнень - порушенням мікрофлори кишечника і розвитком дисбіозу, а за ним і придушенням загального імунітету організму.

У легких випадках рубець на шкірі довго залишається почервонілим, а потім може посиніти, особливо, якщо це опіки на ногах. Через час можуть з'явитися пігментні плями у вигляді "леопардової шкури", і приблизно через рік загоєні ділянки бліднуть і згодом погано загоряють на сонці.

Щоб попередити утворення рубців, шкіру після опіку слід живити гіпоалергенними кремами з вітамінами, пом'якшуючими, зволожуючими і відновлючими компонентами.

Ви можете звернутися до медичного центру “Rishon” для повного обстеження організму та лікування опіків різної важкості. Більш детальну інформацію на цю тему ви можете знайти на сторінці напряму дерматологія на сайті клініки.

Запис на прийом