8.00 - 18.00, окрім неділі

Харків, вул. Піщана 11

( Як дістатися )

8.00 - 18.00, окрім неділі

Харків, вул. Піщана 11

( Як дістатися )

Скажіть НІ ампутації !!!

11/05
Хірургія

Що таке захворювання периферичних судин?

У вас можуть бути друзі або близькі, які згадують, що у них «поганий кровообіг» і болі в ногах. Може бути, у них є невиліковні довгостроково незагойні рани або вони не можуть спати ночами. Але при цьому вони вважають свої проблеми зі здоров'ям лише частиною старіння. Можливо, ви самі відчуваєте аналогічні проблеми зі здоров'ям. 
Проблема в тому, що проблеми зі здоров'ям, такі як важкі, втомлені або хворобливі ноги і ступні, можуть вказувати на щось набагато гірше, ніж просто старіння. Ви можете піддаватися ризику захворювання периферичних артерій (ЗПА). 
Небагато людей, у яких є ЗПА, знають про свої симптоми або навіть розуміють, що таке ЗПА. ЗПА - найбільш розповсюдженна хвороба, про яку більшість людей ніколи не чули. Від нього страждають більше 20 мільйонів чоловік - більше, ніж рак, інсульт і застійна серцева недостатність. 
ЗПА - це не те, на що можна просто не звертати уваги. Раннє виявлення дуже важливо. Якщо ви вважаєте, що схильні до ризику захворювання, негайно зверніться до лікаря. 
 
Загальні фактори ризику ЗПА: 

 • З віком загроза ЗПА зростає;
 • Цукровий діабет;
 • Захворювання нирок;
 • Гіпертонія;
 • Куріння;

Якщо у вас є які-небудь з цих факторів ризику і ви відчували симптоми ЗПА, дізнайтеся більше і поговоріть з фахівцем про свій стан. Раннє виявлення - ключ до успіху. Якщо вам цікаво, чи є у вас захворювання периферичних артерій (ЗПА), не відкладайте розмову зі своїм лікарем. Багато людей, які живуть з ЗПА, не виявляють жодних симптомів. Вони можуть не знати, що хвороба прогресує. У інших можуть бути ранні симптоми, такі як біль при ходьбі або холодні ноги. Але замість того, щоб поговорити з фахівцем, вони ігнорують ці зміни, як вікові зміни або результат іншого стану, такого як існуюче захворювання серця. Ці ранні симптоми можуть бути ознакою ЗПА, яке піддається лікуванню.

Що ти можеш зробити?

Звернувшись до фахівця в області ЗПА і запідозривши його симптоми Вам призначать простий і неінвазивний метод діагностики - ультразвукове доплерографічне дослідження артерій нижніх кінцівок з вимірюванням лодижечно-плечового індексу (ЛПІ). Метод є одним з кращих способів визначити, чи є у вас ЗПА, і якщо так, то наскільки серйозним воно є.
Тест порівнює артеріальний тиск в кісточці і руці. Якщо тиск в кісточці нижче, ніж в руці, можливо, у вас ЗПА. Запитуючи цей тест, наполягайте на тому, щоб ваш лікар виміряв ваш ЛПІ, а не просто вимірював тільки ваш пульс на щиколотці, щоб визначити силу кровотоку до ваших ніг. 
Раннє виявлення важливо. Перевірка ЛПІ і відповідне лікування можуть допомогти зупинити прогресування хвороби - можливо, врятувати палець ноги або ногу від ампутації. 
Не чекайте, щоб зателефонувати своєму лікарю, щоб поговорити про ЗПА. Раннє звернення має велике значення. Якщо Вам необхідний такий фахівець з ЗПА, зверніться до фахівців клініки Рішон. 
Поговоріть зі своїм лікарем 
Тільки фахівець в галузі охорони здоров'я може поставити діагноз ЗПА. Наш опитувальник за симптомами допоможе спрямувати розмову про варіанти лікування. 


Чи є у вас наступні симптоми? 

 • Холодні пальці ніг і / або ступні 
 • Суха шкіра 
 • Болі при ходьбі 
 • Нічна біль і біль спокою в ногах 
 • Хворобливі важкі ноги 
 • Оніміння або печіння в пальцях і стопі 
 • Рани, які довго не загоюються 
 • Некрози або гангрена

Ви чули про критичну ішемії нижніх кінцівок? 


Ми розуміємо, що в міру того, як ви дізнаєтеся більше про захворювання периферичних артерій (ЗПА), ви можете виявляти незнайомі вам стадії захворювання, наприклад критичну ішемію кінцівок або КІНК. Це найгірша форма ЗПА. Лікарі можуть також називати цей стан хронічної ішемією загрозливою втратою кінцівки, або ХІЗВК. Запитайте лікаря, якщо у вас запущена стадія ЗПА. 
Коли у вас ЗПА, ваші артерії звужуються, обмежуючи приплив крові до ніг, ступень і / або пальцях ніг. Якщо діагноз показав, що ваша ЗПА перейшла до КІНК, обмежений кровотік може бути настільки значним і широко поширеним, що ви піддаєтеся значному ризику ампутації кінцівки. 
Без лікування, яке допоможе відновити кровообіг, вам може знадобитися ампутація, і ваше життя опиниться під загрозою. 
 
Наявність виразки або гангрени часто є ознакою КІНК. Біль в ногах при ходьбі, яка часто буває нестерпним, також можуть бути звичайним явищем при КІНК. Сильний дискомфорт від КІНК може тривати від декількох хвилин до годин і часто трапляється вночі, проявляючись болем у спокої, при тривалому знаходженні в горизонтальному положенні. 
Біль в нозі через КІНК може порушити ваш сон, і ви можете звісити ногу з краю ліжка, щоб отримати полегшення. Або ви можете відпочивати тільки тоді, коли спите прямо на стільці. 


Дізнайтеся про свої можливості крім ампутації 


Втрата ноги, пальця ноги або ступні може сильно вплинути на якість вашого життя. Це може вплинути на вашу працездатність, і ви не зможете займатися дозвіллям, який вам подобається.
Проте, ампутація - частий результат на пізніх стадіях захворювання периферичних артерій (ЗПА). Цьому особливо схильні люди з діабетом і ЗПА, у них в 5-10 разів вище ризик ампутації. 
Багато людей з ЗПА можуть отримати користь від інших методів лікування, але вони - а іноді і їх лікарі - не знають всіх можливих варіантів. Рівень лікування ЗПА може сильно варіюватися від лікаря до лікаря. 
Важливо зробити все можливе, щоб зберегти ноги. Поговоріть з лікарем про варіанти лікування. Якщо лікар сказав вам, що вам може знадобитися ампутація, важливо, щоб ви отримали другу думку від фахівця з акцентом на порятунок кінцівок.

Поговоріть зі своїм лікарем про те, як уникнути ампутації

Вам слід проконсультуватися з лікарем про варіанти лікування, оскільки ампутація може бути небезпечною для життя. Декілька факторів здоров'я можуть сприяти тому, що ваше життя піддасться ризику після ампутації, в тому числі літній вік, серцева недостатність, захворювання нирок і рак.

Однак, якщо вам вдасться уникнути серйозної ампутації, ви просто проживете довше. Доведено, що медичні зусилля з порятунку ніг і ступень мають переваги в порівнянні з ампутацією. Частота ампутації серед пацієнтів з критичною ішемією кінцівок (Кінк), найгіршою формою ЗПА, оцінюється близько 25%. Так що не чекайте. Обговоріть свої симптоми зі своїм лікарем прямо зараз.

Симптоми ЗПА

Ви старієте і помічаєте деякі зміни у своєму здоров'ї. Не ігноруйте знаки і не відмахується від них, вважаючи їх «нормальними». Це може бути не просто вік, а захворювання периферичних артерій (ЗПА). ЗПА викликає звуження і зміцнення артерій в ногах, обмежуючи приплив крові до ніг і ступень. ЗПА призводить до ряду загальних симптомів, деякі з яких важко розпізнати як ознака більш серйозної проблеми зі здоров'ям. Багато людей сприймають симптоми просто як ознака старіння або думають, що це частина іншої проблеми зі здоров'ям, наприклад, проблеми з серцем.

Але є і хороші новини

Симптоми ЗПА часто піддаються лікуванню. Раннє виявлення важливо, і лікування під керівництвом фахівця з ЗПА може привести до полегшення і допоможе запобігти прогресуванню захворювання. Якщо ви відчуваєте які-небудь симптоми ЗПА або маєте чинники ризику захворювання (похилий вік, цукровий діабет, захворювання нирок, гіпертонія , куріння), дізнайтеся більше. Обговоріть те, що ви дізналися, зі своїм лікарем, щоб дізнатися, чи може ваш стан бути гірше, ніж ви думаєте.

Дізнайтеся про фактори ризику

Якщо вас турбує захворювання периферичних артерій (ЗПА), але ви не впевнені, що ви можете зробити, почніть з розмови зі своїм лікарем про фактори ризику ЗПА. Загальні фактори ризику включають куріння , діабет, старіння, високий кров'яний тиск, високий рівень холестерину і захворювання нирок.

Основні фактори ризику 


Куріння є потужним предиктором ЗПА і важливим фактором ризику розвитку бляшок в артеріях (атеросклероз) - основної причини серцевого нападу і інсульту. Діабет - ще один фактор ризику, який може викликати проблеми з ногами і ступнями, наприклад, ЗПА. Пацієнти з ЗПА і діабетом більш схильні до ризику свого життя в порівнянні зі здоровими людьми. 
Літній вік також є фактором ризику ЗПА. Чим ви старше, тим вище ризик захворювання. Поширеність Кінк в середньому 45-65 на 100000 населення. Це означає що в середньому близько 750 чоловік в рік в нашому місті страждають критичною ішемією нижніх кінцівок. А з урахуванням області - близько 1500 чоловік. Крім ЗПА, у багатьох людей є ще кілька проблем зі здоров'ям, наприклад, захворювання нирок. Наявність цього фактора ризику ЗПА пов'язують з більш високою частотою пізніх стадій ЗПА, званих критичною ішемією кінцівок (Кінк), і ампутацією. Якщо ви потрапляєте в будь-яку з цих категорій ризику і відчуваєте симптоми ЗПА, негайно зверніться до свого лікаря . Ваш стан може бути гірше, ніж ви думаєте, і чим раніше ви звернетеся за діагностикою та лікуванням, тим краще.

У вас можуть бути варіанти крім ампутації

Ампутація - один з найбільш серйозних способів, при яких захворювання периферичних артерій (ЗПА) може вплинути на якість вашого життя. А ампутація пов'язана з високим ризиком для вашого життя. 
Проте, ампутація - це звичайне лікування найбільш пізній стадії ЗПА. Ампутація часто рекомендується до проведення додаткового обстеження, яке може вказати на те, що ви є кандидатом на альтернативне лікування, спрямоване на можливий порятунок кінцівки. 
медичних процедур, що допомагають відновити кровотік в ногах, можуть допомогти врятувати ноги і ступні, і було показано, що вони мають переваги в порівнянні з ампутацією. Ампутація подвоює ризик смерті. А реваскуляризация (відновлення кровообігу) подвоює виживання. 
Якщо ви думаєте, що у вас або у вашого близького може бути виражене ЗПА, зазвичай звана критичною ішемією кінцівок, і вас турбує ампутація, поговоріть зі своїм лікарем. Запитайте, чи є він або вона фахівцем з порятунку кінцівок і чи знайомий він з варіантами лікування розширених ЗПА і Кінк, крім ампутації. 
При своєчасному виявленні ЗПА, деякі варіанти лікування можуть включати в себе тривалі зміни способу життя, ліків або мінімально інвазивні медичні процедури. Якщо ваш лікар не обізнаний про всі можливі варіанти, ви можете поговорити з фахівцем по ЗПА. 
Не всі медичні працівники є фахівцями з ЗПА Отримайте другу думку, якщо лікар сказав вам, що вам потрібна ампутація. 
існує зв'язок між ампутацією і загрозою життю. Можливо, деякі види лікування допоможуть уникнути ампутації. Зв'яжіться з іншим медичним працівником або фахівцем з ЗПА сьогодні, щоб дізнатися друга думка.

Запис на прийом