8.00 - 18.00, окрім неділі

Харків, вул. Піщана 11

( Як дістатися )

8.00 - 18.00, окрім неділі

Харків, вул. Піщана 11

( Як дістатися )

Ефективне лікування псоріазу в медичному центрі «Рішон», Харків

Псоріаз - це хронічне рецидивуюче захворювання шкіри, що характеризується порушенням ділення клітин епідермісу, запальною реакцією в дермі, частим ураженням суглобів і можливим залученням до патологічного процесу інших органів (серця і судин , очей, кишечнику).

Поширеність псоріазу в світі неоднакова і залежить від регіону, в середньому близько 3-4% населення планети і становить 125 млн. Людей хворих на псоріаз. В Україні на сьогоднішній день на псоріаз хворіють понад 1.5 млн. Чоловік. Реєструється велика кількість пацієнтів з важким перебігом псоріазу, яке супроводжується супутніми захворюваннями: гіпертонією, цукровим діабетом, серцево-судинними захворюваннями, патологією печінки і нирок, тому псоріаз потрібно розглядати не тільки як захворювання шкіри, а як псоріатичний хвороба.

Нерідко при псоріазі мають місце патологічні зміни нігтів, суглобів, хребта, нирок, досить часто порушується регенерація клітин епідермісу. У нормальному стані ці клітини (кератоцити) оновлюються через 20-30 днів, натомість під час захворювання цей процес відбувається кожні 3-6 днів, при цьому клітини рогового шару шкіри не встигають повністю сформуватися, тому не можуть виконувати свої функції. Висипання часто локалізуються на волосистій частині голови, видимих ділянках шкіри, вражають нігтьові пластини і суглоби, тим самим доставляють дискомфорт пацієнту і значно впливають на психологічний стан пацієнта, а також знижують якість його життя, призводять до інвалідизації.
Лікування псоріаза в Рішон

Помітні неозброєним оком і для непрофесіонала неестетичні прояви псоріазу негативно впливають на  хворого та його самооцінку: пацієнти відчувають, що за ними спостерігають, їх виділяють, від них відсторонюються. У хворих на псоріаз виникають проблеми в інтимних стосунках.

 Що стосується побутової сторони життя, то у цих осіб виникають проблеми, які навряд чи можуть уявити собі здорові люди (як знайти перукаря, як купатися на громадському пляжі, як приміряти одяг в магазині).

Для хворого важливі не тільки показники фізичного стану, важливе значення має психологічний стан. Психологічний аспект особливо значущий при захворюваннях, у патогенезі яких цей фактор відіграє істотну роль.

 У світі вже більше 10 років використовуються препарати для біологічної терапії різноманітних захворювань від алергічних до онкологічних. Існують такі препатарати і для лікування псоріазу. З їх допомогою можна спробувати впливати на тонкі механізми виникнення псоріазу, не зачіпаючи при цьому інших життєво важливих функцій імунної системи.

Які саме механізми відіграють ключову роль при псоріазі визначили порівняно давно, але лише недавно стало можливим вибірково на них впливати.

Молекули зв'язуються з певною таргетуючою молекулою, не зачіпаючи інші молекули, і впливаючи виключно на потрібні процеси. Метод отримав назву біологічної терапії за назвою біологічної субстанції - білка. Оскільки білки впливають на імунну систему існує також термін імунобіологічна терапія. Білок досить вибаглива молекула, він може поміняти свою структуру і властивості при заморожуванні і нагріванні понад певної температури. Тому біологічні препарати пред'являють особливі вимоги до зберігання і транспортування.

Сучасні біологічні препарати мають структуру аналогічну людським молекулам, тому вкрай рідко можуть викликати алергію, проте, є певні правила і тонкощі їх введення.

Кілька фактів про псоріазі ...

 • Псоріаз - це пожиттєвий стан, прояви якого можна повністю контролювати;
 • Псоріатичний артрит без адекватного своєчасного лікування може призвести до інвалідизації;
 • Псоріаз не є протипоказанням для вагітності і не впливає на дітородну функцію;
 • Псоріаз зустрічається з давніх часів, багато відомих особистостей такі як Бенджамін Франклін, Уїнстон Черчілль, Генрі Форд хворіли на псоріаз. Джон Рокфеллер заснував спеціальну премію тому, хто зможе розробити унікальний засіб і позбавити його від цієї хвороби, проте до цих пір такого препарату ще не придумали.

Псоріаз: причини, перебіг хвороби, симптоми

Точна причина виникнення псоріазу невідома. У його розвитку значну роль відіграє генетична схильність: приблизно 40% пацієнтів з псоріазом або псоріатичний артрит мають сімейну історію хвороби (наявність псоріазу у найближчих родичів). Довгі роки існувало безліч теорій розвитку цього захворювання (вірусна, інфекційна, паразитарна, ендокринна, обмінна і ін.), Проте в останні десятиліття доведена імунна теорія розвитку псоріазу. Порушення в імунній системі запускаються не тільки генетично, а й під дією провокуючих зовнішніх і внутрішніх факторів. На розвиток і перебіг захворювання також впливають спосіб життя, фактори навколишнього середовища і звички: куріння, зайва вага, прийом деяких лікарських препаратів, інфекції, алкоголь, стрес, травматизація шкіри.

Клінічні прояви псоріазу

 • Найбільш типова локалізація висипань - лікті і коліна, волосиста частина голови, тулуб, статеві органи
 • Бляшки рожево-червоного кольору різної форми і розміру з великою кількістю сріблястих лусочок
 • Лущення шкіри голови
 • Виражений свербіж
 • Зміни нігтів (зміна кольору, помутніння, точкові поглиблення, ламкість)

Псоріаз негативно впливає на якість життя пацієнтів, хворі відчувають збентеження і незручність від зовнішнього вигляду своєї шкіри , дискомфорт з приводу зовнішності, почуття невпевненості в собі, депресію.

Як проходить лікування псоріазу в медичному центрі Рішон?

Дерматолог проводить повний огляд шкіри, нігтів і волосся пацієнта, збирає анамнез, призначає необхідні лабораторні дослідження і на підставі отриманих даних встановлює діагноз. При підозрі на наявність супутніх захворювань призначається консультація інших фахівців клініки (терапевта, ревматолога, кардіолога, гастроентеролога), забезпечуючи комплексний підхід до терапії.

Лікарі клініки «Рішон» мають великий досвід лікування хворих на різні форми псоріазу, використовуючи персоніфікований підхід до кожного пацієнта з урахуванням статі, віку, стадії хвороби, загального стану пацієнта, наявності супутніх захворювань, які часто обмежують можливість вибору методу лікування, відповіді на раніше використовувану терапію.

Клініка «Рішон» пропонує спеціальну комплексну програму лікування псоріазу препаратом біологічної терапії Скаф (секукінумаб), яка включає консультацію лікаря-дерматовенеролога, суміжних фахівців, а також комплекс необхідних досліджень до і після введення препарату.

Звертаючись за допомогою в наш центр , Ви швидко переконаєтеся в перевагах:

 • кваліфікована медична допомога;
 • комплексний підхід до діагностики та лікування;
 • інноваційний підхід до терапії з позицій доказової медицини.

Отримати більше інформації про хворобу і методи її лікування Ви зможете у наших онлайн-координаторів.

Є питання?
Залиште ваші контакти і ми зв'яжемося з вами найближчим часом.
Це поле потрібно заповнити.
Дякую за звернення! Найближчим часом з Вами зв'яжуться наші менеджери.
Запис на прийом