8.00 - 20.00, без вихідних

Харьков, вул.Піщана 11

( Як дістатися )

Хочете, щоб Ваша посмішка стала голлівудською? Медичний центр «Rishon» пропонує послуги ортодонтії. Наші фахівці застосовують сучасні методи лікування, які допоможуть домогтися гарної посмішки.

Що таке ортодонтія?

Це стоматологічний розділ, який займається проблемами зубного ряду і аномаліями щелепно-лицьового скелета. За зубами з такою патологією складно доглядати. Вони схильні до каріозного процесу і пародонтиту. Ортодонтичні порушення надають додаткові навантаження на щелепно-лицьову мускулатуру під час жування. В результаті у хворих з часом можуть з'явитися синдром скронево-нижньощелепного суглоба, больовий синдром в шиї, плечовому суглобі і спині.

В яких випадках потрібна допомога ортодонта?

Лікування фахівця потрібно, коли у пацієнта виявляються такі патології:

 • Прогнатія - характеризується порушенням змикання зубних рядів в передньо-задньому напрямку.
 • Прогенія - стан, при якому дуга виступає вперед. При спробі стулити щелепи відсутній контакт між зубами.
 • Перехресний прикус - це патологія змикання верхніх і нижніх зубів, що розвинулася через невідповідність їх розмірів і форми в поперечному напрямку.
 • Відкритий прикус - стан, що характеризується відсутністю контакту в області фронтальних або бічних зубів під час змикання щелеп.
 • Дістопія - зуби зміщуються з правильного положення в сторону.
 • Патологія дентального ряду - якщо пацієнт втратив зуби або вони неправильно заповнили порожнину рота, в зубному ряду з'являється вільне місце.
 • Скупченість зубів - в дентальному ряду розміщено їх більше число, ніж можна розташувати при правильному прикусі.

Спеціаліст встановлює діагноз на підставі анамнестичних даних, первинного огляду, рентгенографії. Після цього лікар приймає рішення, чи потрібно ортодонтичне лікування, розробляє схему корекції.

За допомогою яких методів відбувається лікування?

Ортодонтичні системи дають можливість поміняти розташування зубів в дентальному ряду і поліпшити роботу м'язів обличчя і розвиток кістки щелепи. Такі пристрої помірно впливають на зубо-щелепну систему.

Незнімні конструкції

Брекети

Сучасна класична система складається з 3 елементів: брекетів - замків, які фіксуються до зубів; ортодонтичної дуги; лігатур: пристосувань, що дозволяють зчепити дуги з замочками.

Самі брекети бувають декількох видів:

 • металеві;
 • лінгвальні;
 • керамічні;
 • сапфірові.

Зуби можуть змінювати своє положення в дентальному ряду. Лікування брекетами передбачає корекцію за такими принципами:

 1. На підставі клінічної картини ортодонт становить план, де враховує траєкторію руху кожного зуба під дією системи.
 2. Під час установки лікар об'єднує замочки між собою дугою з урахуванням форми, яку вона прагне взяти з часом.
 3. Під впливом лігатури зубний ряд вирівнюється, приймаючи потрібне положення.
 4. В процесі ортодонтичного лікування фахівець замінює дугу більш жорсткою. Це дозволяє збільшити вплив конструкції.
 5. Конструкції щомісяця підганяються. В середньому лікування займає від 1-2 роки, проте термін може варіювати з урахуванням особливостей пацієнта.

Фіксатори простору

Використовуються у дітей, коли непостійні зуби починають рано випадати. Фіксатори дозволяють зберегти вільне місце для виходу постійного зуба. На цій же стороні до простору, який залишився прикріплюють петлю. На іншій - надягають дротяну дугу.

Знімні пристрої

Ортодонт встановлює пластинку для щелепи. Вона є альтернативним рішенням традиційних брекетів. Пацієнт змінює пластинки, щоб забезпечити зміщення зубів один до одного. Такі пристрої не помітні для неозброєного погляду, знімаються для прийому їжі, гігієнічних процедур.

Хірургічне лікування

При запущеній патології стоматолог може рекомендувати оперативне втручання: видалення зубів, які заважають нормальному прикусу; висічення частини кісткової тканини; компактостеотомія - розсічення кістки в проблемній зоні. Для досягнення оптимального результату після хірургічного лікування використовуються консервативні методики.

Наші переваги

Медичний центр «Rishon» відповідає міжнародним стандартам. Ми враховуємо всі потреби сучасної людини в турботі про здоров'я, профілактиці і лікуванні. Якщо ви звертаєтеся до нас, то отримаєте:

 • найсучасніше обладнання експертного класу для діагностики і лікування;
 • конфіденційність особистих даних;
 • відсутність черг;
 • уважний і ввічливий персонал.

Ми намагаємося зробити все, щоб надати Вам якісну медичну допомогу. Наші висококваліфіковані фахівці проведуть тільки необхідні дослідження і лікування.

Є питання?
Залиште ваші контакти і ми зв'яжемося з вами найближчим часом.
Дякую за звернення! Найближчим часом з Вами зв'яжуться наші менеджери.
Запис на прийом