8.00 - 18.00, окрім неділі

Харків, вул. Піщана 11

( Як дістатися )

8.00 - 18.00, окрім неділі

Харків, вул. Піщана 11

( Як дістатися )

Лікувально-діагностичний центр «Рішон» надає висококваліфіковану спеціалізовану діагностичну та консультативну медичну допомогу. Опорно-руховий апарат відіграє важливу роль в житті кожної людини, проблеми в цій галузі серйозно позначаються на якості життя, приводячи до неприємних наслідків і часткової, а іноді і повної втрати працездатності.

Фахівці нашого медичного центру спеціалізуються на таких аспектах надання допомоги в області ортопедії:

 
Спортивні травми

Спортивні травми - це стан, до якого схильні люди, які ведуть активний спосіб життя. Чи не завжди це явище переслідує лише професійних спортсменів, часто навіть ті люди, які не пов'язують своє життя зі спортом, можуть виявитися жертвою даної проблеми. Існують найрізноманітніші причини виникнення спортивної травми, наприклад: перенапруження, забої, розтягнення м'язів і зв'язок, переломи та вивихи, а так само безліч інших видів порушень цілісності опорно-рухової системи. Найголовніше для людини, яка зіткнулася з подібною проблемою, це своєчасна діагностика і грамотно підібрана тактика лікування. Нехтування цими речами може спричинити погіршення ситуації і прогресування захворювання, яке часто призводить до незворотних наслідків для спортивної кар'єри, здоров'я і життя в цілому. Якщо ви зіткнулися з подібною проблемою, рекомендуємо негайно звернутись за допомогою до фахівця.

 
Травми колінного суглоба

Колінний суглоб є одним з найбільш навантажених суглобів в нашому організмі, що є нашою розплатою за прямоходіння. Для того щоб справно служити нам протягом усього життя, колінний суглоб утворений безліччю структур, які надають йому необхідну стабільність (за рахунок зв'язкового апарату), силу (за рахунок потужних груп м'язів згиначів і розгиначів) і стійкість до зношування (за рахунок внутрішнього та зовнішнього менісків). Для багатьох буде відкриттям, що колінний суглоб утворений не тільки стегново-великогомілковим зчленуванням, а ще й надколінно-стегновим, який так само відіграє важливу роль в коректній роботі колінного суглоба. Найбільш часті пошкодження колінного суглоба це: забиття, ушкодження зв'язкового апарату, пошкодження менісків, вивихи і підвивихи.

 
Пошкодження колінного суглоба

Забиття - найбільш часте і невинне пошкодження, характеризується болем, обмеженням рухів, набряком м'яких тканин. Специфічного лікування удари не вимагають, досить прикладати холод, забезпечити спокій пошкодженої кінцівки і при необхідності використовувати знеболюючі препарати.

Пошкодження зв'язок колінного суглоба - одне з найбільш небезпечних і важких ушкоджень колінного суглоба. Існує велика різниця між розтягненням зв'язок і повним їх пошкодженням, диференціювати одне від іншого може тільки кваліфікований лікар ортопед-травматолог на підставі клінічних даних, МРТ, УЗД і рентгенологічного дослідження. Подальша тактика лікування підбирається індивідуально, залежно від конкретної структури і ступеня її ушкодження.

Вивихи - йдеться саме про вивих надколінка, що представляє собою його зміщення відносно стегнової кістки. Коліно деформоване, набрякле і болісне. Найчастіше, такі ситуації мають під собою спадкову схильність, яка привела до вивиху надколінка. Дана патологія вимагає екстреної медичної допомоги, навіть в тому випадку, якщо вивих вправився самостійно.

 
Пошкодження передньої хрестоподібної зв'язки

Найбільш частим і грізним пошкодженням у спортсменів і просто людей, які ведуть активний спосіб життя, є розрив ПХЗ (передньої хрестоподібної зв'язки). При пошкодженні ПХЗ страждає опорна функція всієї кінцівки, а колінний суглоб стає нестабільним і нестійким. ПХЗ є головною структурою колінного суглоба надає йому стабільність. У разі її пошкодження, необхідною є якнайшвидша консультація фахівця і вирішення питання про її відновлення. На жаль, несвоєчасне звернення до ортопеда-травматолога може спричинити за собою фатальні для колінного суглоба зміни. Явища нестабільності в перебігу тривалого часу змушують колінний суглоб проживати за 1 рік цілих 10. Багато людей переживають і бояться оперативних втручань, проте поспішаємо вас заспокоїти, на даному етапі розвитку медицини подібні операції виконуються артроскопічно, без великих розрізів і під контролем висококласних анестезіологів, в арсеналі яких є найсучасніші медичні препарати і технічне оснащення.

 
Пошкодження менісків колінного суглоба

Меніски представляють собою своєрідні «прокладки» в колінному суглобі, які виконують амортизаційну функцію, перешкоджають зіткненню суглобових поверхонь і зносу суглоба. Існують внутрішній і зовнішній меніски. Пошкодити меніск можна найрізноманітнішими способами. Найбільш частим є поворот стегна, при фіксованій гомілці, наприклад, гірськолижна травма (особливо часто це відбувається, коли при падінні лижа НЕ відстібається). Суглоб стає набряклим, болючим, часто потерпілий не може розігнути ногу і зазначає «блокування» колінного суглоба. Даний діагноз ставить фахівець на підставі клінічної картини, даних МРТ та ультразвукового дослідження. Всього існує 4 ступеня пошкодження меніска. Залежно від того, який ступінь пошкодження у пацієнта, лікар розробляє тактику лікування. На перших стадіях призначається консервативне лікування, яке включає в себе різні препарати і обов'язкове внутрішньосуглобове введення збагаченої тромбоцитами плазми (PRP). Якщо ступінь ушкодження більш серйозний, пацієнту рекомендується артроскопічне оперативне втручання, оскільки консервативне лікування в даному випадку буде марне.

 
Артроскопія

Артроскопія - це поняття, яке дослівно розшифровується як огляд суглоба. Хірургом в порожнину суглоба через мікророзріз вводиться артроскоп. За допомогою спеціальної техніки зображення виводиться на монітор і дозволяє хірургу ретельно оглянути всі відділи суглоба. Однак на даному етапі розвитку медицини артроскопія частіше застосовується не як діагностична маніпуляція, а як повноцінне оперативне втручання. Воно здатне вирішити чи не більшу кількість проблем, ніж відкриті операції, при цьому не роблячи великих розрізів. У такому випадку через додаткові доступи (як правило розміром, що не перевищують 4 мм) вводяться спеціальні інструменти, якими хірург маніпулює в порожнині суглоба, контролюючи свої дії за допомогою цифрового зображення. Сучасна артроскопічна операційна за своїм оснащенням нагадує своєрідний космічний корабель, який укомплектований всім необхідним інструментарієм, апаратурою і системами навігації. Все це дозволяє успішно лікувати пацієнтів з найрізноманітнішими травмами і патологіями колінних, плечових, тазостегнових, рідше ліктьових і гомілковостопних суглобів. Такі оперативні втручання залучають пацієнтів своєю естетичною стороною, а лікарів - зниженням ризиків масивних кровотеч і післяопераційних ускладнень.

 
PRP - терапія

PRP - абревіатура, яка перекладається як "збагачена тромбоцитами плазма". Тромбоцити - це клітини крові, функціями яких є формування згустку, живлення пошкоджених ділянок і безпосередньо загоєння. На даний момент ця методика отримала широке поширення в багатьох галузях медицини, починаючи від косметології і закінчуючи ортопедією і травматологією. В останній вона є однією з найпопулярніших і доведено ефективних технологій в світі, що підтверджується безліччю західних джерел. Ця методика допомогла багатьом спортсменам світового рівня, таким як Кобе Брайант, Рафаель Надаль і Тайгер Вудс повернутися в професійний спорт значно швидше. PRP терапія застосовується при найрізноманітніших патологіях опорно-рухової системи. Збагачена тромбоцитами плазма покращує кровообіг, значно прискорює регенерацію, знімає біль і усуває спазми в місці введення. При цьому практично не має алергічних реакцій, ускладнень і побічних ефектів, адже використовується тільки кров самого пацієнта. Процедуру виконує лікар в стерильних умовах маніпуляційної. У пацієнта береться кров, з якої за допомогою спеціальної центрифуги видобувається «збагачена тромбоцитами плазма». Цей препарат вводиться лікарем у зону пошкодження під контролем УЗД. Перед маніпуляцією пацієнту необхідно пройти деякі підготовчі етапи. Необхідно попередньо проконсультуватися з фахівцем, здати аналіз крові і утриматися від їжі, газованих і солодких напоїв за 4 години до процедури.

 

Часто задавані питання
Є питання?
Залиште ваші контакти і ми зв'яжемося з вами найближчим часом.
Це поле потрібно заповнити.
Дякую за звернення! Найближчим часом з Вами зв'яжуться наші менеджери.
Запис на прийом