8.00 - 18.00, окрім неділі

Харків, вул. Піщана 11

( Як дістатися )

8.00 - 18.00, окрім неділі

Харків, вул. Піщана 11

( Як дістатися )

Операція шийної диссекции в Харкові: лімфаденектомія

Лімфовузли в організмі людини виконують важливі функції, пропускаючи через себе потік лімфи і утримуючи патогенні клітини і мікроорганізми. У ряді випадків, злоякісний процес з первинного вогнища в щитовидній залозі поширюється (метастазує) в регіонарні шийні лімфовузли. При доведеному метастатичному ураженні лімфатичних вузлів шиї необхідно виконувати хірургічне втручання в обсязі шийної диссекции.

Операція шийної диссекции, яку проводять хірурги в Харкові в медичному центрі «Rishon», спрямована на видалення уражених раковою пухлиною лімфовузлів. Завдяки їй можна уникнути подальшого поширення злоякісних новоутворень. Обсяг операції планується в залежності від виду та поширеності злоякісного процесу, а також рівня ураження лімфовузлів шиї. У більшості випадків лімфаденектоміі в нашому медичному центрі виконуються селективно. Тобто, видаляється жирова клітковина з ураженими лімфатичними вузлами, і не будуть зачіпатися тканини, розташовані поруч нерви, м'язи або залози. Таким чином, період відновлення скорочується, а після операції пацієнт не відчуває жодних обмежень. Застосування косметичних швів і сучасного шовного матеріалу практично не залишає шрамів і рубців після операції.

Інформація про операції лімфаденектоміі

В шиї знаходиться кілька сотень лімфовузлів, через які можуть поширюватися метастази. Раніше повсюдно застосовувалася радикальна диссекція, в ході якої віддалялися як вузли, так і сусідні тканини, м'язові волокна, залози, кровоносні судини і нерви. Після подібного лікування людям доводилося миритися не тільки з потворними шрамами, а й серйозними обмеженнями в русі. На сьогоднішній же момент в медичному центрі «Рішон» в Харкові практикується операція селективно орієнтована диссекція шиї, яка не впливає на сусідні тканини і м'язи. Відзначимо, що рішення про обсяги хірургічного втручання приймається хірургом після докладного вивчення даних діагностики. І якщо виявиться, що пухлина встигла поширитися досить глибоко і нанести істотні поразки, лікарям, можливо, доведеться видаляти і інші складові шиї:

 • бічні шийні м'язи;
 • вени для відтоку крові від мозку;
 • слинні залози;
 • нерви.

Фахівці нашого медичного центру в Харкові, виконуючи операції на лімфовузлах шиї, всіма силами намагаються завдати мінімальної шкоди організму пацієнта. Безпосередньо перед процедурою, детально вивчивши дані діагностичних досліджень, хірург обов'язково проведе консультацію. Під час її проведення пацієнт дізнається, які саме області шиї будуть порушені, які можливі побічні ефекти і обмеження, чого в цілому слід очікувати після хірургічного втручання.

Підготовка і проведення операції шийної диссекции

Для підготовки до проведення операції лікаря необхідно направити пацієнта на проходження діагностики. У медичному центрі «Рішон» в Харкові є необхідне обладнання для аналізів і візуалізації ракової пухлини. Але навіть в тому випадку, якщо поразка охопило не тільки лімфатичні вузли, а й інші тканини, хірургами виконується модифікована радикальна шийна диссекція, в ході якої відбувається видалення лімфовузлів усіх п'яти рівнів зі збереженням анатомічних утворень: нервів, вен, м'язів.

Як проводиться операція на лімфовузлах шиї: її основні етапи:

 • розмітка шиї
 • введення наркозу;
 • видалення жирової клітковини з ураженими лімфатичними вузлами;
 • установка дренажів для відведення залишків крові і лімфи;
 • пошарове закриття рани з накладенням косметичних швів.

Рішення про обсяг хірургічного втручання приймається лікарем індивідуально, виходячи з поточного стану пацієнта і потенційних ризиків. Так, рак через шийні лімфовузли з високою ймовірністю поширюється при виявленні злоякісних новоутворень в таких органах, як слинні і паращитовидні залози, язик, гортань, носоглотка і ін. В Харкові модифікована радикальна шийна лімфодіссекція виконується із застосуванням сучасних інструментів та електрохірургічного обладнання, що дозволяє фахівцям проводити операцію безпечно і ефективно.У будь-якому випадку основне завдання, яке ставлять перед собою фахівці нашої клініки, - не допустити подальшого поширення раку на інші органи і мінімізувати післяопераційні побічні ефекти для пацієнтів.

Реабілітація після операції на шиї

Зазвичай після хірургічного втручання пацієнтові досить всього дві доби для відновлення в умовах стаціонару під наглядом лікарів. На другу добу витягуються дренажі. Особливих обмежень в харчуванні немає. Навіть радикальна модифікована шийна лімфодіссекція, - за умови, що вона була виконана хірургами на професійному рівні, - не призводить до яких-небудь серйозних обмежень. За винятком тих випадків, коли довелося видаляти нерви і м'язи, що відповідають, наприклад, за поворот голови або руху мови, рук. Функціональність повернеться потроху після проходження курсу реабілітації та фізіотерапії.

Переваги лікування в медцентрі «Рішон» встигли оцінити тисячі пацієнтів:

 • сучасний сервіс європейського рівня;
 • адекватний рівень цін навіть при виконанні складних операцій;
 • професіоналізм хірургів і медичного персоналу;
 • застосування лапароскопічних і ендоскопічних методів лікування, після яких не залишається шрамів від розрізів;
 • сучасні лабораторії та діагностичне обладнання для виявлення захворювань на самих ранніх стадіях.

Записатися на першу консультацію до лікуючого фахівця Ви зможете в онлайн-режимі. Наші менеджери запропонують Вам зручний час для візиту, а також дадуть відповідь на будь-які питання, що стосуються вартості лікування і обсягу наданих медичних послуг.

Є питання?
Залиште ваші контакти і ми зв'яжемося з вами найближчим часом.
Це поле потрібно заповнити.
Дякую за звернення! Найближчим часом з Вами зв'яжуться наші менеджери.
Запис на прийом