8.00 - 18.00, окрім неділі

Харків, вул. Піщана 11

( Як дістатися )

8.00 - 18.00, окрім неділі

Харків, вул. Піщана 11

( Як дістатися )

Нормальна робота організму неможлива без здорових зубів. Їх стан залежить від безлічі факторів: від неякісного догляду та умов навколишнього середовища до несприятливої спадковості. Стоматологи лікувально-діагностичного центру «Rishon» забезпечать Вам безболісне лікування зубів сучасними методиками.

Кілька слів про пломбування

Процедура необхідна, щоб відновити форму і функції пошкоджених твердих тканин. Для цього встановлюється пломба - штучний матеріал, що заповнює порожнечі в ушкодженому зубі. Вона перешкоджає проникненню хвороботворних мікробів в зуб і реставрує його поверхню. В ході лікування доктор встановлює тимчасові або постійні пломби. Їх відмінність полягає в застосуванні, вигляді матеріалу і методі установки.

Коли необхідна процедура?

Пломбування зубів призначається при наступних показаннях:

 • каріозний процес в емалі та дентину;
 • випадання раніше встановленої пломби;
 • травматичне пошкодження зуба, яке не зачіпає його корінь.

Лікування виконується в плановому порядку, коли пацієнт самостійно вирішує звернутися до стоматолога, або екстрено, якщо з'являється гострий біль. При позаплановому лікуванні стоматолог встановлює тимчасову пломбу. У зубну порожнину закладається спеціальний медикамент, що знімає біль і запальний процес. Потім лікар готує зуб до подальшого лікування і після цього встановлює постійну пломбу. Пломбування залежить від ступеня пошкодження, тому вся процедура може бути виконана за одне відвідування або в кілька сеансів.

Як підготуватися до пломбування?

У процесі первинного огляду лікар оглядає дентальний ряд, виявляючи основні пошкоджені області. У складних випадках фахівець призначає рентгенографію окремого зуба або панорамний знімок. Знеболюючий засіб призначається при необхідності, коли зуби глибоко пошкоджені. Для таких цілей застосовуються ін'єкційні анестетики для місцевого застосування. Вони вводяться в область локалізації пошкодженого зуба. У важких ситуаціях і при вираженій психічній нестійкості може використовуватися загальне знеболювання.

Алгоритм лікування

У кожному разі пломбування зубів виконується за індивідуальною методикою, яка передбачає безліч особливостей. Однак в ході процедури стоматологи проходять кілька загальних етапів:

 1. Обмеження попадання слини в область лікування.
 2. Дезінфекція з підготовкою ротової порожнини.
 3. Установка пломби.
 4. Створення природної форми моляра.
 5. Шліфування поверхні.
 6. Корекція форми спеціальними інструментами.

Коли пломба не перешкоджає нормальному змиканню щелеп, її покривають спеціальними речовинами. Вони будуть перешкоджати розвитку каріозного процесу і допоможуть заспокоїти потривожений зуб.

Термін експлуатації пломби в більшій мірі залежить від якості її установки. Лікування рекомендується проводити в медичних центрах, що зарекомендували себе, де працюють висококваліфіковані лікарі.

Як доглядати за зубами після лікування?

Якісного пломбування недостатньо для того, щоб після процедури зуби не завдавали неприємних відчуттів. Стоматологи рекомендують дотримуватися правил по догляду за ними. Вони включають:

 • регулярне відвідування стоматолога: не менше 1 разу на 6 місяців;
 • відмовитися від вживання твердої, гарячої та холодної їжі відразу після пломбування;
 • виключити шкідливі звички, які сприяють навантаженню на зуби;
 • обмежити вживання солодких продуктів;
 • дотримуватися гігієни ротової порожнини.

Наші переваги

Звернувшись в лікувально-діагностичний центр «Rishon», ви отримуєте:

 • ретельне обстеження із застосуванням сучасних технологій;
 • тільки необхідні і достатні методи діагностики;
 • грамотних і висококваліфікованих фахівців;
 • гарантію якості медичних послуг.
Є питання?
Залиште ваші контакти і ми зв'яжемося з вами найближчим часом.
Це поле потрібно заповнити.
Дякую за звернення! Найближчим часом з Вами зв'яжуться наші менеджери.
Запис на прийом