8.00 - 18.00, окрім неділі

Харків, вул. Піщана 11

( Як дістатися )

8.00 - 18.00, окрім неділі

Харків, вул. Піщана 11

( Як дістатися )

ГІПЕРГЛІКЕМІЯ: 6 ОСНОВНИХ ОЗНАК

16/03
Цукровий діабет

Гіперглікемія ознаки

На сьогоднішній день налічується близько 450 мільйонів хворих на цукровий діабет. Захворювання характеризується стійким підвищенням цукру крові. Якщо не контролювати цей процес - організму наноситься дуже велика шкода: страждають кровоносні судини, нервові закінчення, розвиваються важкі ускладнення.

Головні 6 симптомів підвищення цукру крові (актуально і для пацієнтів з цукровим діабетом, і для здорових осіб):

1. Прискорене сечовипускання. Здорова людина відвідує туалет 4-7 разів за добу. Пацієнти з цукровим діабетом на тлі підвищення цукру крові роблять це значно частіше унаслідок виведення надлишків цукру з сечею.

Виражена спрага

2. Виражена спрага. Прискорене сечовипускання запускає процес зневоднення, через що організм дає команду заповнити дефіцит рідини. Виходить такий собі порочне коло: чим більше пацієнт відвідує вбиральню, тим сильніше він страждає від спраги. Це не найголовніша ознака високого цукру крові, але він досить тривожний і вимагає відвідування ендокринолога і обстеження (оскільки існують інші патології, що супроводжуються спрагою).

3. Підвищена стомлюваність. Це один з головних ознак цукрового діабету. Особливо, якщо це почуття проявляється після прийому їжі (в тому числі з великою кількістю вуглеводів).

4. Зниження гостроти зору або затуманення. Якщо Ви відчуваєте періодичне затуманення зору або різко знизилася гострота, то слід здати аналізи на цукровий діабет (про критерії постановки діагнозу поговоримо пізніше).

5. Головний біль. Симптом дуже неспецифічний, оскільки він виникає при багатьох інших проблемах зі здоров'ям. Але, в сукупності з вищеописаними ознаками, можна запідозрити підвищення цукру крові.

6. Часті простудні захворювання. Імунітет значно послаблюється на тлі високих цукрів крові, тому організму важко протистояти вірусам і бактеріям.

Ми описали основні 6 ознак, за якими можна запідозрити цукровий діабет або підвищення цукрів крові у пацієнтів з цим захворюванням. А як часто Ви здаєте кров на цукор?

Вимір цукру в крові

Запис на прийом