8.00 - 18.00, окрім неділі

Харків, вул. Піщана 11

( Як дістатися )

8.00 - 18.00, окрім неділі

Харків, вул. Піщана 11

( Як дістатися )

Операції на щитовидній залозі в Харкові: гемітіреоідектомія

В Україні захворювання щитовидної залози дуже поширені. Основними причинами їх розвитку називають брак йоду і наслідки аварії на ЧАЕС. Згідно зі статистичними даними до 1990-х років злоякісні і доброякісні пухлини щитовидки діагностували у невеликого відсотка пацієнтів. Сьогодні ж фіксується їх стабільне збільшення. При виявленні онкологічних новоутворень в одній з часток щитовидної залози виконується така хірургічна операція, як гемітіреоідектомія, в ході якої видаляють не тільки уражену частку, але і перешийок, що з'єднує її зі здоровою частиною. У Харкові гемітіреоідектомія щитовидної залози із застосуванням сучасного обладнання та інструментарію виконується в медичному центрі «Rishon». Видалення половинки щитовидної залози показано також при виявленні односторонніх доброякісних новоутворень, які викликають компресію органів шиї. Як показує практика, видалення однієї частки щитовидної залози з перешийком дозволяє зберегти функціональність залози, а при злоякісному процесі в ранній стадії - запобігти подальшому поширенню пухлини і її метастазів.

Рак щитовидної залози: причини і симптоми

Рак - це підступне захворювання, яке тривалий час розвивається без симптомів. Коли ж пацієнт помічає різке погіршення здоров'я і звертається до лікарів, хвороба встигає вразити сусідні органи. Консервативні медикаментозні методи лікування навряд чи принесуть повне одужання.З цієї причини регулярна діагностика в медичному центрі «Rishon» в Харкові є єдиним способом своєчасно виявити негативні зміни в організмі. Гемітіреоідектомія є одним з видів хірургічного втручання на щитовидній залозі. Її проводять на ранніх стадіях раку, якщо інша частка залози не порушена.

Точні причини онкології на даний момент не встановлені. Хвороба виникає через низку негативних факторів: брак йоду в раціоні, шкідливі звички і постійні стреси, гормональні збої. Виникнення раку щитовидної залози пов'язують і з радіаційним опроміненням, через якого активізуються генетичні мутації в клітинах. Появи вузлів, в тому числі і злоякісних, частіше зустрічається у жінок. Записатися на прийом до фахівців для проведення комплексної діагностики слід при наступних симптомах:

 • вас хвилює постійний сухий кашель, відчуття першіння в горлі;
 • хворобливі відчуття при ковтанні;
 • промацуються тверді вузли в області гортані;
 • осиплість голосу, хрип при диханні.

Пригнічений стан, дратівливість, підвищена емоційність, плаксивість також можуть свідчити про проблеми в роботі щитовидки і ендокринної системи в цілому. Чи буде видалення частки щитовидної залози, або інші види хірургічного втручання, буде встановлено за результатами діагностики та аналізу клітинного складу виявленої пухлини. Якщо у Вас з'явилися будь-які з вище описаних симптомів і турбують більше двох тижнів, це серйозна причина для запису на прийом до фахівця і проведення діагностики.

Діагностика та лікування раку щитовидної залози в Харкові

У медичному центрі «Rishon» використовуються сучасні методи діагностики:

 • під час першого прийому лікар проведе візуальний (фізікальний) огляд, розпитає про скарги, збере анамнез;
 • аналіз крові для визначення рівня гормонів і онкомаркерів;
 • біопсія - за допомогою тонкої голки витягується клітинний матеріал з ураженої області під контролем датчика УЗД;
 • візуалізують обстеження за допомогою УЗД, КТ, рентгена і ін.

Рішення про видалення половини щитовидної залози приймається хірургом після повного вивчення даних діагностичних досліджень. Операція проводиться під наркозом (пацієнт знаходиться в медикаментозному сні і не відчуває болю). Протягом всієї операції анестезіолог контролює стан пацієнта. Як правило, гемітіреоідектомія триває від 40 хвилин до 1 години.Видалення половинки щитовидної залози в переважній більшості випадків виконується через відкритий (традиційний) доступ на шиї. Сучасні технології дозволяють виконувати традиційні операції на шиї з мінімальною травматичністю і відмінними косметичними результатами. Рідше використовуються ендоскопічні внешейние доступи - пахвовий, пахвово-маммарно, пахвово-завушний, трансорально (з боку порожнини рота) і їх комбінації. Ці втручання є більш травматичними і тривалими, але не залишають рубців на шиї, що важливо для деяких пацієнтів з особистих або релігійних міркувань. Після операції у пацієнта зберігається ковтальні і голосова функція.

Відновлення після видалення однієї частки щитовидної залози, займає дві доби в умовах стаціонару, де пацієнт знаходиться під наглядом, отримує необхідні лікарські препарати для якнайшвидшого загоєння рани. При виписці на рану накладається спеціальний пластир на п'ять-шість днів, який оберігає рану від інфекції. Виконувати перев'язки і знімати шви не потрібно. Весь же процес реабілітації триває до місяця. Перші два тижні може бути незначна болючість рани і дискомфортні відчуття. У цей час заборонені фізичні навантаження, водні процедури, що зачіпають область шиї і шва. План післяопераційного спостереження визначається лікарем індивідуально, а регулярні обстеження допоможуть своєчасно виявити рецидиви.

Лікування щитовидної залози в Харкові

Часткове видалення допомагає зберегти функцію цієї життєво важливої залози і зупинити подальший розвиток пухлини. Ціна на гемітіреоідектомію в нашому медичному центрі формується з декількох складових:

 • стадія хвороби і її причина (зло- або доброякісна пухлина);
 • методика проведення операції -ендоскопіческім або відкритим способом;
 • необхідні діагностичні обстеження;
 • післяопераційне відновлення в умовах стаціонару;
 • наявність у пацієнта супутніх хвороб.

Консультанти клініки завжди готові відповісти на Ваші питання: ціна гемітіреоідектоміі, використовувані методики лікування , додаткові послуги. Для запису на прийом до фахівця достатньо заповнити заявку на зворотний дзвінок.

Є питання?
Залиште ваші контакти і ми зв'яжемося з вами найближчим часом.
Це поле потрібно заповнити.
Дякую за звернення! Найближчим часом з Вами зв'яжуться наші менеджери.
Запис на прийом