8.00 - 18.00, окрім неділі

Харків, вул. Піщана 11

( Як дістатися )

8.00 - 18.00, окрім неділі

Харків, вул. Піщана 11

( Як дістатися )

Рекомендації для лікування і підтримки хорошого зору

11/11
Офтальмологія

У нашій клініці можна отримати всі необхідні дослідження і рекомендації для лікування і підтримки хорошого зору, які проводяться на найсучаснішому обладнанні лікарями-офтальмологами з великим клінічним стажем роботи.

На сьогоднішній день офтальмологи нашої клініки представляє комплексні послуги з діагностики зору, профілактиці і лікуванню патології очей, в тому числі сучасну офтальмохірурги.

На первинному прийомі лікар-офтальмолог проводить огляд, а також комп'ютерну діагностику зору. При різних порушеннях зору проводять такі дослідження:

Візометрія - здійснюється за допомогою проектора випробувальних знаків. Дослідження гостроти зору дозволяє офтальмологу визначити роздільну здатність очі (пороги світлової чутливості, сприйняття кольорів, глибинне зір). Офтальмолог досліджує гостроту зору при всіх патологічних станах очі і аномаліях рефракції, а також при експертній і професійній оцінці зорового аналізатора.

Автокераторефрактометрія (вимір заломлюючої сили очі) - це комп'ютерна процедура дослідження рогівки ока з одночасним дослідженням оптичної сили ока.

Автокерторефрактометрія поєднує в собі два методи:

 • рефрактометрия - вивчення відображення пучка світла від сітківки ока. Інфрачервоне світло, пройшовши через оптичні середовища ока, певним чином заломлюється, відбивається від очного дна, і його відображення фіксується приладом. Комп'ютер шляхом серії тестів вимірює заломлення оптичних середовищ ока і виявляє різні порушення зору і ступінь їх сили.
 • кератометрії - вимір ступеня кривизни передньої поверхні рогівки. Рогова оболонка ока захищає очей, забезпечує доступ кисню і мікроелементів до тканин і фокусує світлові промені. В результаті цієї фокусування на сітківці ока формуються сигнали, які мозок перетворює в візуальні образи. Тому зміни рогівки призводять до погіршення зору. Автокератометрія проводиться протягом декількох секунд.

За допомогою рефрактометрії можна:

 • виявити короткозорість, далекозорість або астигматизм;
 • не тільки виміряти клінічну рефракцію ока, але і оцінити радіус, діаметр і рефракцію рогівки, що дуже важливо при підборі контактних лінз і уточнення виду астигматизму.

За допомогою кератометрії можна:

 • визначити ступінь розвитку астигматизму;
 • виявити глаукому, кератоконус, дистрофічні зміни рогівки.

Даний метод обстеження проводиться в будь-якому віці, не вимагає спеціальної підготовки

Безконтактне вимірювання внутрішньоочного тиску - пневмотонометрія . Пневмотонометрія - це діагностична офтальмологічна процедура, призначена для визначення рівня тиску внутрішньоочної рідини. Проводиться таке дослідження за допомогою безконтактного тонометра і не викликає дискомфорту у пацієнта, тому не вимагає знеболювання і будь-якої підготовки. В ході процедури пневмотонометрія на рогівку ока впливають потоком повітря, під певним тиском. Струмінь призводить до сплощення рогівки, а прилад фіксує отримані показники, які далі розшифровує офтальмолог.

Показники результату дослідження виражаються в міліметрах ртутного стовпа. Процедура не в кожному випадку може видавати достовірний результат. Якщо у пацієнта потовщена рогівка, отримані дані можуть бути спотворені в бік завищення. Коли результати пневмотонометрія ставлять під сумнів, призначається контрольна діагностика іншого типу.

З метою попередження розвитку глаукому всім людям старше 40 років рекомендується проходити пневмотонометрія 1 раз в рік. Крім цього, виділено ряд відхилень, при який процедура показана в обов'язковому порядку:

 • аномалії в очних тканинах;
 • період після операційного впливу, наявність ускладнень після очних процедур;
 • захворювання серцево-судинного апарату;
 • відшарування сітківки;
 • ендокринні проблеми;
 • діагностована глаукома.

Пряма офтальмоскопія (оцінка стану сітківки, судинної оболонки ока, диска зорового нерва, макулярної зони, на основі огляду очного дна); показана при різних захворюваннях сітківки та зорового нерва

Біомікроскопія - спеціальний метод дослідження переднього відділу ока та очного дна (біоофтальмоскопія) за допомогою щілинної лампи. У приладі поєднуються інтенсивне джерело світла (яскравий гомогенний пучок світла) з діафрагмою, що має форму вузької щілини, і бінокулярний мікроскоп (збільшення в 8-100 разів). Зображення оболонок ока значно збільшено, стереоскопічне і контрастне. Офтальмологи застосовують метод в діагностиці багатьох захворювань очей; він дозволяє чітко локалізувати глибину розташування патологічного процесу і величину вогнища ураження. Даний метод дозволяє провести оцінку прозорості рогівки, вологи передньої камери і кришталика

Оптична когерентна томографія з ангіографією сітківки (діагностика патології сітківки, зорового нерва, рогівки і склери, поглиблений прижиттєвий аналіз морфологічних змін різних структур очі). У нашій клініці дане обстеження проводиться на томографі останнього покоління Оптопол REVO NX - це високошвидкісний оптичний когерентний томограф останнього покоління, що дозволяє проводити обстеження пацієнта з офтальмологічної патологією з максимальною якістю зображення за мінімальний час обстеження.

REVO NX дозволяє візуалізувати стан сітківки за допомогою зображення з надзвичайно високою роздільною здатністю, виявляти різні патології переднього відрізка, сітківки та зорового нерва на ранніх стадіях. Режим ангіографії ОСТ - зручний і безпечний метод (без контрастної речовини) візуалізації кровоносних судин.

Завдяки наявності інтегрованих програм аналізу стану головки зорового нерва і аналізу гангліозних клітин з'явилася можливість діагностувати глаукому на ранніх її стадіях і прогнозувати ризик її розвитку.

Наявність адаптера для дослідження переднього відрізка ока дає можливість проведення безконтактної гониоскопии (не потрібна спеціальна додаткова підготовка пацієнта) для дослідження кута передньої камери і детального вивчення рогівки.

Метод оптичної когерентної томографії показаний при різних формах вікової дистрофії сітківки, пацієнтам з цукровим діабетом, ускладненої змінами на очному дні, при міопії високого ступеня, глаукомі.

Запис на прийом