8.00 - 20.00, без вихідних

Харків, вул. Піщана 11

( Як дістатися )

Дитячий уролог

05/01
Урологія

Дитячий уролог 

Дефекти та розлади сечовидільної системи зачіпають і самих маленьких. Це стосується як вроджених, так і набутих у перші роки життя дитини.  Найважливіше, щоб будь-які дитячі захворювання сечостатевої системи діагностували якомога раніше. Однак їх часто плутають з іншими захворюваннями, оскільки вони супроводжуються неспецифічними симптомами, такими як блювота, діарея або лихоманка.

З якими дитячими захворюваннями лікарі найчастіше стикаються?

Близько 25% проблем, що виникають у дитячій урології, є наслідком ураження нервової системи, що впливає на функціонування нижніх сечовивідних шляхів (сечового міхура та уретри). Наприклад, нейрогенна міхурово-уретральна дисфункція. 

Причини

Причинами цього захворювання у дітей можуть бути аномальний розвиток нервової трубки, відсутність або недорозвинення крижів, дитячий церебральний параліч або травми спинного мозку. Пошкодження нервової системи впливає на відчуття наповнення сечового міхура. Ці порушення запобігають потребі дитини до сечовипускання. Також спостерігається нетримання сечі.

Діагностика

Діагностика цього захворювання у новонародженого включає оцінку реактивності, дослідження сечового міхура та анальних сфінктерів, поперекової та крижово-каудальної ділянок, посів сечі, УЗД нижніх і верхніх сечовивідних шляхів.   

Лікування

Цілі лікування нейрогенної міхурово-уретральної дисфункції включають відновлення нормальної функції нирок, а також затримки сечі та стільця у дитини.Ви можете звернутися до медичного центру “Rishon” для повного обстеження та подальшого лікування проблем, описаних у статті. Більш детальну інформацію про цю галузь ви можете прочитати на сторінці напряму дитяча урологія на сайті клініки.

 

Пухирно-сечовідний рефлюкс

Іншими словами, зворотна сеча — це не що інше, як повернення сечі в нирки. Це вроджений дефект у функціонуванні сфінктера в місці, де сечовід відкривається в сечовий міхур. Сеча перестає рухатися до уретри та замість цього тече назад в сечоводи та навіть нирки. Це порушення функції сфінктерів сечового міхура. Сеча йде в сечоводи, але частина повертається. Такі ситуації призводять до появи запалень і інфекцій сечовивідних шляхів.    Розрізняють V стадії міхурово-сечовідної рефлюксної хвороби та вони визначають відповідний метод лікування.

Консультуйтеся у спеціаліста, не забувайте, що запобігти легше, ніж вилікувати. Більш детальну інформацію про цю галузь ви можете прочитати на сторінці напряму дитяча урологія на сайті клініки.

Запис на прийом