8.00 - 20.00, без вихідних

Харків, вул. Піщана 11

( Як дістатися )

Туберкульоз бронхів

18/02
Ендоскопія

Про те, що туберкульоз – це хронічна інфекція, що викликається мікобактеріями туберкульозу і характеризується значною вагою лікарсько-стійких форм, знає вже багато хто.

 

Коли потрібна біопсія?

По-перше, незважаючи на те, що для туберкульозу характерний аерогенний шлях зараження, виявлення специфічного ураження бронхів при бронхоскопії завжди свідчить про прогрес інфекції. Не повинно бути першим виявленим проявом захворювання.

 

Основні шляхи ураження бронхів та трахей при туберкульозі

  • Інтраканалікулярний шлях - поширення інфекції в результаті безпосереднього дотику слизової оболонки з бацилярним мокротинням

  • Контактний шлях (спутогенний) – поразка протягом: перехід процесу з каверни на прилеглий бронх, з гортані на трахею, з ураженого лімфатичного вузла на стінку трахеї і бронха при первинному туберкульозі

  • Лімфогенний та гематогенний шляхи – поширення інфекції з будь-якого активного вогнища до лімфатичних та кровоносних судин

Безпосередній прорив казеозних мас із ураженого лімфатичного вузла. Можливо існують інші шляхи ураження слизової оболонки трахеобронхіального дерева.

За даними спостереження за пацієнтами, близько 5,7% хворих із встановленим або верифікованим діагнозом туберкульозу мають ознаки специфічного ураження трахеобронхіального дерева.

Історично цей відсоток значно зменшився. На початку другої половини 20 століття цей відсоток становив від 50 до 70% випадків.

Ви можете звернутися до медичного центру Rishon для повного обстеження, консультації та подальшого лікування. Більш детальну інформацію про цю область ви можете прочитати на сторінці напряму ендоскопія на сайті клініки тут.

Запис на прийом