8.00 - 20.00, без вихідних

Харків, вул. Піщана 11

( Як дістатися )

Поліпи у шлунку

18/02
Ендоскопія

Найчастіше вони абсолютно випадково виявляються при ФГДС, яку проводять з приводу не гастроентерологічних проблем. Отже, в більшості випадків вони живуть собі абсолютно безсимптомно, але в поодиноких випадках вони все ж таки можуть давати клініку. Крім того, деякі види можуть бути злоякісними. Отже.

Важливо: із будь-яких виявлених поліпів необхідно брати біопсію, щоб оцінити їхню структуру. Або ж проводиться видалення поліпа з його гістологічним дослідженням. Видаляються поліпи розміром 1 см і більше, тому що при біопсії можна отримати мало матеріалу для повного виключення злоякісної природи. Також підлягає видаленню найбільший поліп, якщо поліпів багато, а з тих, що залишилися, потрібно брати біопсію.

Які бувають різновиди поліпів у шлунку та їх особливості?

  • Гіперпластичні поліпи зустрічаються в 75% випадків і відзначаються найчастіше при гастритах, пов'язаних з Хелікобактером пілорі. Вони можуть збільшуватися в розмірі з часом і зменшуватися завдяки ерадикації бактерії. У поодиноких випадках такі поліпи можуть давати симптоматику і найчастіше це кровотеча або обструкція воротаря поліпом на ніжці. Гіперпластичні поліпи більше 5 мм потрібно висікати. Зазвичай такі поліпи доброякісні, але деякі можуть стати «поганими».

  • Поліпи залоз дна шлунка – зустрічаються часто у місцях, де поширеність Хелікобактерної інфекції низька, а прийом інгібіторів протонної помпи поширений. Дуже рідко можуть озлокачуватися. Видалення підлягають поліпи більше 1 см у діаметрі, з виразками або розташовані в області воротаря. Якщо такі поліпи множинні (20 і більше) або більше 1 см потрібно розглянути припинення прийому ІПП.

  • Аденоми шлунка – зазвичай утворюються із слизової оболонки з атрофією. Зазвичай безсимптомні, але оскільки вважаються попередниками аденокарциномы шлунка, дуже рекомендується видаляти все аденоми шлунка.

Ви можете звернутися до медичного центру Rishon для повного обстеження, консультації та подальшого лікування. Більш детальну інформацію про цю область ви можете прочитати на сторінці напряму ендоскопія на сайті клініки тут.

Запис на прийом