8.00 - 20.00, без вихідних

Харків, вул. Піщана 11

( Як дістатися )

Чому виникають камені у жовчному міхурі

17/02
Ендоскопія

Камені не виникають у жовчному міхурі моментально. Вони формуються і зростають у ньому протягом більш-менш тривалого періоду часу. Спочатку порушується виділення жовчі, потім вона густіє, потім утворюється осад або завись, а далі з цього формуються каміння.

Поки каміння росте, можна з ними щось робити, але це буде малоефективно. Якщо каміння зростає, то для цього є причина. Її треба знайти та усунути. Причому навіть якщо видалити жовчний міхур з камінням, а причина не буде усунута, то проблеми збережуться.

Якщо каміння легке, то більше шансів проходити з ними довго. Якщо каміння важкі, то зазвичай вони не розчиняються і дають багато ускладнень. Ходити з ними довго навряд чи вдасться, краще розлучитися. До речі, якщо навіть каміння та легкі, але дуже швидко зростають, то їх теж доведеться видалити.

Раніше вже намагалися видаляти лише каміння з жовчного міхура, але нічим добрим ця історія не закінчилася. Технічно немає із цим проблем. Вони виникають після операції – починають прорізатися шви на міхурі, жовч потрапляє у живіт, а людина – в реанімацію. Саме тому від такої техніки операції відмовилися і тепер усі цивілізовані країни видаляють міхур повністю разом із камінням.

 

Рекомендації після видалення жовчного міхура

Після видалення міхура люди повертаються у звичайний режим вже через день, і можуть вільно харчуватися вже через тиждень. Довічних обмежень на жирну їжу немає. Єдиний нюанс, це стан кишківника, за яким потім доведеться стежити, щоб не з'явилися симптоми і не виникло запалення.

Найправильніше рішення - не затягувати із проблемами виділення жовчі, щоб потім не вирішувати проблеми з камінням. Ви можете звернутися до медичного центру Rishon для повного обстеження, консультації та подальшого лікування. Більш детальну інформацію про цю область ви можете прочитати на сторінці напряму ендоскопія на сайті клініки.

Запис на прийом