8.00 - 18.00, окрім неділі

Харків, вул. Піщана 11

( Як дістатися )

8.00 - 18.00, окрім неділі

Харків, вул. Піщана 11

( Як дістатися )

Попереджений значить озброєний

22/03
Терапія

Давайте разом подумаємо про важливість і користь вакцинації. Непорушна істина полягає в тому, що кожна інфекція має серйозні наслідки для організму. Єдиним захистом від інфекції є імунітет. Він може бути природним - і хвороба повторно не настає, і штучним (поствакцинальним) - і хвороба або не виникає або протікає в легкій формі.

Вакцинуватися - важливо


Будь-яке щеплення - це моделювання інфекції, при якій імунна система включається в боротьбу з бактерією або вірусом за допомогою вироблення антитіл і спеціальних клітин захисту - Т-лімфоцитів. І ті й інші не тільки надають швидку дію, але і формують імунну пам'ять організму.

Які існують вакцини?


Аттенуіровані вакцини (живі ослаблені) - виробляють стійкий імунітет і тільки в рідкісних випадках викликають легко протікає хвороба. Прикладами таких вакцин є: БЦЖ, проти кору, паротиту, краснухи, вітряної віспи, жовтої лихоманки, оральна поліомієлітної вакцина. Введення аттенуірованних вакцин недоцільно при прийомі глюкокортикоїдів, проведення хіміотерапії, при ВІЛ - інфекції, при важкому імунодефіциті, при вагітності, трансплантації, переливанні компонентів крові і в період гострих захворювань з високою температурою тіла

Інактивовані вакцини (неживі) - в процесі їх виготовлення культура збудника повністю знешкоджується. Даний вид вакцин вважається більш безпечним, оскільки не може викликати захворювання, проте для вироблення стійкого імунітету необхідне введення декількох наступних доз. (Цельноклеточная коклюшная вакцина, інактивована поліомієлітної вакцина)

Субьедінічние (різновид інактивованих) - містять лише окремі компоненти збудника, завдяки чому також не можуть викликати захворювання, але для формування якісного імунітету необхідне введення декількох доз. Наприклад, до субьедінічним вакцин відноситься: проти грипу, пневмокока, гепатиту В і А, ацелюлярна коклюшна вакцина)

Вакцини на основі анатоксину - містять знешкоджений токсин бактерії, завдяки чому рідко розвиваються побічні реакції і захворювання. (Проти дифтерії, правця.

Кожній дорослій людині рекомендується щорічно робити щеплення проти вірусу грипу, через 10 років ревакцинувати проти дифтерії та правця, крім того, при відсутності імунітету (негативні імуноглобуліни G), можна пройти вакцинацію проти вірусу кору, паротиту, краснухи;

Медпрацівникам, військовослужбовцям, особам, які мають контакт з біологічними рідинами людини і працюючим в харчовій промисловості необхідно робити щеплення проти гепатиту А і В у плановому порядку.

Дітям та особам старше 65 років, пацієнтам, що страждають на бронхолегеневі захворювання бажано вакцинуватися проти пневмокока одноразово в життя.

Для профілактики онкологічних процесів в репродуктивній системі чоловіка і жінки рекомендується робити щеплення проти вірусу папіломи людини.

Вакцинація проти менінгококової інфекції особливо показана: особам, які мають контакт з пацієнтами, інфікованими менингококками, співробітникам дослідних і промислових лабораторій, студентам різних вузів, які проживають в гуртожитках, а також особам, які планують ендемічні райони.

У щеплення, як у будь-якого іншого ліки, можуть бути побічні ефекти. Найпоширеніші побічні ефекти переносяться легко.

Запис на прийом