8.00 - 18.00, окрім неділі

Харків, вул. Піщана 11

( Як дістатися )

8.00 - 18.00, окрім неділі

Харків, вул. Піщана 11

( Як дістатися )

Хірургічні операції на очах

12/10
Офтальмологія

Здатність бачити - один з найчудовіших подарунків природи людині, який в будь-якому віці покращує якість життя. Саме тому так важливо протягом усього життєвого шляху підтримувати здоров'я очей, а також з особливою ретельністю підходити до вибору хірургічного лікування захворювань очей. Для сучасної офтальмохірургії можливе повноцінне відновлення зору людини протягом усього життя. Офтальмохірургія робить можливим лікування косоокості, всіх видів захворювань сітківки, катаракти, зниження внутрішньоочного тиску при глаукомі, видалення різних новоутворень окорухового апарату та багато іншого.

Операції на очах
Операції на очах виконуються за певними медичними технологіями із застосуванням різного хірургічного інструментарію, що обумовлено природою захворювання і локалізацією місця ураження в структурах органу зору.

  • Рефракційна заміна кришталика

Це операція заміни природного кришталика штучним у разі серйозних порушень рефракції, коли інші заходи не приносять бажаного ефекту. Інтраокулярна лінза, яка використовується в таких операціях, підбирається кожному пацієнту строго індивідуально, з урахуванням статі, віку, і безлічі інших чинників і дозволяє повністю позбавитися від окулярів. Гострота зору після операції повністю відновлюється.
Втручання проводять під місцевою анестезією, його тривалість не перевищує 25 хвилин. В ході операції хірург виконує мікророзріз, після чого кришталик ока перетворюється в емульсію за допомогою ультразвуку і виводиться з ока. На його місце встановлюється інтраокулярна лінза. Накладання швів не потрібне, в той же день пацієнт може йти додому.

  • Видалення катаракти

Хірургія катаракти - це операція з видалення помутнілого кришталика ока. Найменш травматична, а тому широко поширена сучасна техніка проведення даного втручання - ультразвукова факоемульсифікація. Показанням до операції є будь-які види і стадії катаракти.
Видалення катаракти проводиться амбулаторно під місцевою анестезією. Тривалість втручання складає приблизно 30 хвилин. Період реабілітації триває не менше 2-х тижнів, протягом яких триває лікування очними краплями.

  • Антиглаукоматозні операції

Такі операції призначаються при відсутності належного ефекту від медикаментозного лікування. Особливо популярним методом хірургічного лікування відкритокутової глаукоми є непроникаюча глибока склеректомія. Процес операції передбачає витончення шару рогівки, після чого рівень внутрішньоочного тиску знижується. Ще одним сучасним хірургічним методом лікування відкритокутової глаукоми є віскоканалостомія - малоінвазивна, що не проникає всередину очного яблука операція, під час якої в шлемів канал водиться віскоеластик для його розширення і поліпшення відтоку внутрішньоочної рідини.

  • Видалення новоутворень

Подібні операції досить ефективні, але не виключають рецидивів захворювання. Їх проводять при неефективності терапевтичного лікування халязіону, птерігіума, кіст кон'юнктиви.
Операція виконується під місцевою анестезією і триває до 30 хвилин, амбулаторний спосіб її виконання дозволяє пацієнтові повернутися додому в той же день.
При видаленні кісти або халязіону, хірург затискає новоутворення пінцетом і вискоблює вміст спеціальним шпателем. Птерігіум видаляється повністю з подальшим припіканням його ніжки.
Після операції за повіку пацієнта закладають мазь з антибіотиком і на 2-3 дні закривають око тугою стерильною пов'язкою.
У всіх випадках існує високий ризик рецидиву захворювання і появи новоутворення знову. У разі, якщо відбувається рецидив - хірургічне втручання потрібне знову.

  • Енуклеація ока

В процесі енуклеації - око пацієнта видаляється повністю. Подібні хірургічні втручання є крайнім заходом при неможливості врятувати око або при ризику виникнення гнійних процесів. В процесі операції, око повністю видаляється і замінюється індивідуальним пластмасовим протезом.

  • Виправлення косоокості

Операція має на меті виправлення зорового і косметичного дефекту, викликаного косоокістю, шляхом відновлення природного стану очного яблука. Подібне втручання, як правило, проводять дітям у віці до 3 років, які мають виражену косоокість, і дітям 4-5 років зі слабким ступенем захворювання. У дорослих операція по виправленню косоокості має лише косметичний ефект, і виконується у разі якщо придбану косоокість не оперували раніше.

  • Хірургічне лікування захворювань сітківки

Найбільш ефективним лікуванням захворювань сітківки на сьогоднішній день є введення лікарських препаратів в склоподібне тіло (інтравітреально), а також в його оболонки (субтеноново). Інтравітреальні ін'єкції, зокрема анти - VEGF препаратів, є золотим стандартом в лікуванні вологої форми макулодистрофії і діабетичної ретинопатії, що супроводжується макулярним набряком. Такі ін'єкції безболісні, тривалість операції - 3-5 хвилин.

Запис на прийом