8.00 - 18.00, окрім неділі

Харків, вул. Піщана 11

( Як дістатися )

8.00 - 18.00, окрім неділі

Харків, вул. Піщана 11

( Як дістатися )

Запланована операція... Що робити і як готуватися?

14/04
Хірургія

“Мені запланована операція, а як до неї готуватися?”
Є декілька загальних правил.
Перед операцією з Вами поспілкується  лікар-анестезіолог, який співпрацює з Вашим хірургом, адже вони розмовляють “однією мовою”. 
Анестезіолог поставить Вам запитання та попросить заповнити декілька анкет, відповісти на прості запитання, щоб орієнтуватися у стані вашого здоров'я.

Правило 1
НІКОЛИ НІЧОГО НЕ ПРИХОВУВАТИ ВІД АНЕСТЕЗІОЛОГА !!!
Навіть ті незначні події Вашого життя, які Ви вважаєте несуттєвими, можуть вплинути на вибір методу анестезії, особливості її перебігу.
Наша розмова - це медична таємниця і залишається лише між нами.

Правило 2 
Головне правило підготовки до будь-якої операції та наркозу це: НІЧОГО НЕ ЇСТИ ТА НЕ ПИТИ в день операції. Найчастіше оперативні втручання проводяться в першій половині дня. Тому зранку навіть ковтка води робити не можна. Якщо Ваша операція буде виконана в другій половині дня - лікар може дозволити Вам випити рано зранку солодкий чай. Але тільки з дозволу анестезіолога! Іноді нам важко розрахувати чітко час, коли ви потрапите до операційної, тому безпечніше буде побути якийсь час голодним, аніж потім мати ускладнення, небезпечні для життя.
Якщо Ви не втрималися - забули - випадково так трапилося, що все ж таки щось з’їли чи випили води, в жодному разі не приховуйте цього! 

Правило 3
Якщо Ви приймаєте будь-які ліки - повідомте про це лікаря-анестезіолога! Тільки лікар-анестезіолог приймає рішення щодо скасування, корекції дози перед операцією, або залишить все без змін.

Правило 4
Паління перед операцією заборонено! Тут просто без пояснень і коментарів і будь-яких “а якщо”...

Правило 5
Питання щодо необхідності очисної клізми або гоління (депілювання) операційного поля вирішує Ваш лікар хірург.


“Як все буде відбуватися?”


Вам вже визначили час госпіталізації. Своєї черги в операційну пацієнти чекають у палаті відділення. Всі хочуть бути першими, але, на жаль, ми не можемо одночасно проводити 5-6 операцій. Тому Вам все ж доведеться зачекати. Черговість операцій визначають хірург з анестезіологом за медичними показаннями.

Усім хворим перед операцією накладаються еластичність бинти на нижні кінцівки, які знімають лише за декілька хвилин до виписки. В них “незручно”, “тиснуть”, “заважають”, але знімати без дозволу лікаря їх заборонено.
В операційній  медсестра встановить Вам внутрішньовенний катетер і це єдина неприємна маніпуляція, яку Ви відчуватимете. Зараз саме час Вам загадати собі сон, куди Вам хочеться “подорожувати” під час сну. Під час операції, анестезіолог завжди поруч і повністю контролює ваш стан за допомогою апаратури.
Сучасні препарати для анестезії дозволяють уникнути неприємних відчуттів після пробудження. Більшість пацієнтів відчувають, що виспалися і відпочили.
 

Запис на прийом