8.00 - 20.00, без вихідних

Харків, вул. Піщана 11

( Як дістатися )

Фізичні тренування при варикозі

08/12
Хірургія

Фізичні тренування при варикозі

Через поганий лімфатичний відтік в ногах, виникає набряк і ниючі болі. Особливо виражені симптоми після інтенсивних тренувань, наприклад, після аеробіки або стрибків на скакалці. Але при венозній недостатності не варто зовсім відмовлятися від фізичних активностей. Потрібно просто переглянути свій план тренувань.

Спочатку проконсультуйтеся з флебологом (судинним хірургом). Він не тільки допоможе скласти графік тренувань з урахуванням вашого стану, але й підбере компресійну білизну для занять.

Основні рекомендації фізичних вправ при варикозі 

  1. Зупиніться на заняттях з невеликим навантаженням. На початкових стадіях варикозу я рекомендую бігати підтюпцем, займатися на велотренажері, плавати, ходити на аквааеробіку, пілатес і розтяжку. Аеробні тренування зміцнюють судини, біг і розтяжка нормалізують кровообіг, плавання та аквааеробіка діють на м'язи розслабляючи.

  2. Побудуйте тренування з вправ в положенні лежачи або в нахилі.

  3. Замість випадів з навантаженням — вправи на згинання та розгинання ніг.

  4. Розтягуйте ахіллове сухожилля та стопи.

  5. У перервах між підходами посидьте з витягнутими ногами або зробіть кілька спеціальних вправ. Наприклад, в положенні лежачи підніміть ноги догори або покрутіть педалі «велосипеда». Так ви поліпшите відтік венозної крові і активуєте м'язи.

  6. Качайте прес. Ця вправа формує правильний внутрішньочеревний тиск і покращує відтік крові.

  7. Правильно дихайте. Корисно практикувати черевне або діафрагмальне дихання, в якому бере участь тільки живіт.

  8. Включіть в тренування вправи для стоп. Від тонусу цих м'язів залежить стан судин.

  9. Підберіть зручний одяг. Він не повинен заважати рухатися або перетискати ноги. Взуття вибирайте з гарною вентиляцією.

По завершенню фізичних навантажень пам'ятайте, щоб полегшити стан після тренування, відпочиньте в положенні лежачи, піднявши ноги. Також слід зробити теплі ванночки для ніг.
Ви можете звернутися до медичного центру “Rishon” для повного обстеження та лікування проблем варикозу. Більш детальну інформацію про цю галузь ви можете прочитати на сторінці напряму хірургія на сайті клініки.

Запис на прийом