8.00 - 18.00, окрім неділі

Харків, вул. Піщана 11

( Як дістатися )

8.00 - 18.00, окрім неділі

Харків, вул. Піщана 11

( Як дістатися )

Хірургія прискореної реабілітації — сучасна реальність у Харкові

14/09
Хірургія

Валерій Анатолійович Вовк, доктор медичних наук,  кандидат медичних наук, хірург лікувально-діагностичного центру ТОВ «КЛІНІКА РІШОН» із 23-х річним досвідом роботи, розповідає про особливості застосування fasttrack хірургії, новітніх технологій сучасної медицини та радить, як піклуватися про здоров’я завчасно.

Хірургія прискореної реабілітації

Які основні тенденції сучасної світової хірургії?

Головним чином, сучасна хірургія має тенденцію до курації пацієнтів за мультимодальною стратегією хірургії швидкого відновлення або ж хірургії прискореної реабілітації. В іноземній літературі ці принципи поєднують у формулюванні FTS (fasttrac surgery — хірургія «швидкого шляху») та ERAS(early rehabilitation after surgery — прискорена реабілітація після операції). Такі методики надають можливості оптимізувати усі етапи лікування, зокрема підготовку до операції. Мінімізують операційне травмування, позбавляють післяопераційної нудоти, дозволяють провести належну анестезію та визначити критерії безпечної виписки пацієнтів.

Розкажіть, будь ласка, про практичні відмінності хірургії прискореної реабілітації від попередніх методів втручання?

Програму хірургії швидкого відновлення сприймають як новий етап розвитку, що передбачає модернізацію багатьох класичних стандартів. Завдяки індивідуалізованим методам анестезії, широкому впровадженню лапароскопічних, ендоскопічних і торакоскопічних способів оперативного лікування, оптимальному контролю болю, активному післяопераційному відновленню значно скорочується час реабілітації та перебування пацієнта у стаціонарі.

Тож, зазначені аспекти складають концепцію хірургії прискореної реабілітації?

Це своєрідні пазли, без яких неможливо досягти цілісного результату. Крім того, дуже важливо правильно зіставити складові та передбачити їх взаємодію. Кажучи про анестезію, спосіб її проведення обирається залежно від особливостей стану пацієнта та локалізації патологічного вогнища. До того ж вона має поєднувати різні методи надання препарату (регіонарний, внутрішньовенний), це максимально зручно для пацієнта, також забезпечує полегшений вихід зі стану анестезії. У лікувально-діагностичному центрі ТОВ «КЛІНІКА РІШОН»  хірургічні маніпуляції проводять за принципом мінімізації операційної травми. Для цього були обрані найкращі спеціалісти з різних галузей з малоінвазивним втручанням: хірургія черевної порожнини, ендокринна хірургія, гінекологія, проктологія, пластична хірургія, мамологія. Операційний блок спроєктовано за сучасними стандартами, що дозволяють автоматично підтримувати умови стерильного простору. Циркуляція повітря очищується за 48-етапною системою відповідно до правил проведення операції. Сучасне обладнання — одна з найважливіших складових успішного лікування. Операційні кімнати оздоблені консолями з централізованим постачанням медичних газів, сучасними системами візуалізації та відеонавігації, накладання карбоксиперитонеуму (введення вуглекислого газу до черевної порожнини), іригації та аспірації, різновидів електрокоагуляції, проведення марцеляції. Найвищої уваги надається стерилізації інструментів за протоколами світового рівня. Використання найсучасніших методів та обладнання значно мінімізує ризик виникнення післяопераційних ускладнень.

Які операції виконують у центрі?

Оперують щитоподібну залозу, проводять торакоскопічні втручання на органах грудної порожнини, лапароскопічні операції черевної порожнини при патологіях жовчного міхура і жовчовивідних шляхів, грижах специфічних локалізацій, особливо — стравохідного отвору діафрагми. Досвідчені у баріатричнійхірургії, спрямованої на зниження маси тіла.

Що необхідно віднести до особливостей післяопераційного перебігу у медичному центрі «RISHON»?

Створено умови хірургічних втручань, які дозволяють виписувати пацієнтів у першу – другу добу після операції. Пацієнти не відчувають нудоти, приймати їжу дозволяємо безпосередньо у день маніпуляцій.

Існує думка, що зазвичай люди звертаються за хірургічною допомогою несвоєчасно. Наскільки це правда?

На жаль, більшість пацієнтів нехтують регулярними оглядами у лікарів, а коли з’являється клінічний діагноз, що вимагає хірургічної корекції — відкладають візит оперативного лікування за планом. Та все це згаяний час, адже будь-який патологічний процес має тенденції до поглиблення та появи перших ускладнень. Зрештою, проводимо невідкладні операції, часом у важкому стані хворого та в гірших умовах, аніж при запланованих втручаннях.

Ваші поради для максимального уникнення критичних станів?

По-перше, візьміть за звичку регулярні профілактичні огляди у сімейного лікаря. Наприклад, в медичному центрі «RISHON» існують системи check-up програм, які дозволяють вчасно виявити відхилення здоров'я та провести відповідну корекцію, радимо проходити подібне обстеження один раз на рік. По-друге, не гайте часу, коли вже знаєте про наявність патології. Обирайте медичний центр чи лікувальний заклад, аби провести якісне хірургічне лікування та усунути хворобу без зайвих ускладнень.

Рішення бути здоровим —правильний вибір, який наш медичний центр завжди допомагає реалізувати. Будьте здорові та бережіть своїх близьких!

Запис на прийом