8.00 - 20.00, без вихідних

Харків, вул. Піщана 11

( Як дістатися )

Дерматологія: Що таке келоїдний рубець і як від нього позбутися

08/12
Дерматологія

Що таке келоїдний рубець і як від нього позбутися

З досвіду своїх пацієнтів відомо, що келоїдні рубці — це не тільки естетичний дефект. Це ще й постійне відчуття болю, печіння та дискомфорт. А причин появи рубців дуже багато: від банальної інфекції до поганих звичок і зниженого імунітету.

З'явитися келоїдний рубець може не тільки на місці травми, а й, на перший погляд, на здоровій шкірі. Як його визначити: в активній стадії гладкий на дотик рубець виступає над шкірою, а в неактивній — він світлішає і грубіє, виникає біль та свербіж. На відміну від гіпертрофічних рубців, келоїди можуть розростися далеко за межі рани.

Не чекайте, що келоїдний рубець зникне якимось чарівним способом. Більш того, мазі та ін'єкції лише гальмують розвиток дефекту. Щоб повністю позбавитися від келоїду,  рекомендується комбінувати медикаментозну терапію з іншими методами:

  • фонофорез. Глибоко під шкіру за допомогою ультразвуку вводять препарат з ферментною основою, який і впливає на зникнення келоїда;

  • електрофорез. Метод схожий на попередній, але для введення препарату використовують струм;

  • мікроструми. Варіація електрофорезу, коли на рубець впливають слабкими струмами, внаслідок чого стимулюються обмінні процеси в тканинах;

  • мезотерапія. Під шкіру вводять ін'єкції, які впливають на розсмоктування рубця;

  • якщо келоїд маленький, то підходять силіконові накладки. Їх можна використовувати відразу після загоєння ран, а також для профілактики утворення рубців.

У випадках, коли фізіопроцедури не допомагають, пацієнтам призначають видалення келоїдних рубців за допомогою лазера, хімічного пілінгу або азоту. Метод підбирається індивідуально після консультації та обстеження.
Ви можете звернутися до медичного центру “Rishon” для повного обстеження, отримання професійної консультації від лікаря й подальшого лікування проблем, описаних у статті. Більш детальну інформацію про цю галузь ви можете прочитати на сторінці напряму хірургія на сайті клініки

Запис на прийом